YALITIM BASKI PROFİLİ

Yalıtım baskı profili ürünleri her yapıda kullanılması gereken ürünlerdir. Temel perdelerinde membran ile yapılan su yalıtımında sıfır kotunda membran mutlaka yalıtım baskı profili ile sabitlenmelidir. Böylece hem uygulanan su yalıtımı membranı mekanik olarak perdeye sabitlenmiş olur, hem de yalıtım baskı profillerinin kulakçıkları sayesinde membran ile perde arasından su geçişinin önüne geçilmiş olur.

Ayrıca parapetlerde yapılan su yalıtımı uygulamalarında da membranı parapete döndürüp yalıtım baskı profili ile sabitlenmesi gerekmektedir. Böylece yine hem membran parapete mekanik olarak sabitlenmiş olur, hem de parapet ile membran arasından suyun yürümesi engellenmiş olur.

Membran ile yapılan su yalıtımı uygulamalarında su bir şekilde membran ile uygulandığı yüzey arasına girerse, suyun girdiği yerin tespiti çok çok zordur, bu nedenle böyle bir durumla karşılaşılmaması için önceden önlemler almak çok önemlidir.

Yalıtım baskı profilleri kaplama altı , kaplama üstü ve damlalıklı olmak üzere bir kaç çeşitten oluşmaktadır. Uygulanacak yere göre uygun tip seçilmelidir.

Yapılan çalışmalar sonucunda iki yapının birleşmesi sonucunda bir açıklık meydana gelebilmektedir. Oluşan bu boşluk nedeni ile yağmur suları ve çeşitli sular bu boşluktan geçebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Yalıtım sayesinde oluşan bu boşluklar bir sorun teşkil etmemektedir.

İki yapının birleşmesi ile yalıtım sorunu özellikle çatılarda sıklıklar görülebilmektedir. Binaların bacaları ve kiremitleri arasında her zaman bir boşluk bulunmaktadır. Bu boşluk nedeni ile özellikle yağan yağmur nedeni ile su içeri nüfus edebilmektedir. Yaşanılabilecek bu durum ise bir çok olumsuz durumu peşinde getirebilmektedir. Yağmur suları nedeni ile su içeri sızdığında binanın çatısına su zarar verebilmektedir. Böyle durumlarda yalıtım baskı profili kullanılması oldukça önemlidir. Bu baskı profiller sayesinde suya karşı bir önlem alınmış olmaktadır.

Boşlukları oluştuğu yerlerin ölçülerine göre üretilebilen yalıtım baskı profil ürünleri kullanılabilmektedir. Yapılacak olan profil montajının sağlıklı olabilmesi için doğru ölçüler alınması oldukça önemlidir. Montaj sırasında baskı profilleri vidalar ile sabitlenmektedir. Boşlukları kapatmak için kullanılan bant çeşitlerini destekleyerek daha verimli olması sağlanmaktadır. Baskı profilleri vidalar ile sabitlendiğinde bir yalıtım görevi görmektedir. Bu sayede oluşan boşluklardan herhangi bir şekilde suyun geçmesi engellenmektedir. Böylelikle yapıların oluşabilecek olumsuzluklardan etkilenmesinin önüne geçilmiş olmaktadır. Bir çok alana uygulanabilen baskı profiller sayesinde yapılarınızın daha sağlıklı bir şekilde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilme imkanından yararlanabilirsiniz.

Yalıtım baskı profilleri dış mekanda kullanılabildiği gibi iç mekanlarda da kullanılabilmektedir. İş yerlerinde ihtiyaçlara göre belirlenen ölçülerde üretilebilen bu yalıtım ürünleri sayesinde oluşabilecek olumsuzlukları tamamen önüne geçilmiş olmaktadır. Sizlerde bu ürünleri tercih ederek sorunlarınızın aşılmasını sağlayabilirsiniz.